2010. ápr 16.

A román válogatottat eltaposták az észtek!

írta: nL

A román válogatott ma játszotta le utolsó és egyben sorsdöntő mérkőzését a világbajnokságon.

Sajnos az észtek „eltaposták” a román válogatottat. Az első harmadban csak a kiállításban tudta felülmúlni Románia az észteket, mert az eredményjelzőn 2-0 volt Észtországnak.

A második harmadban aztán beindult a gólzápor, mikor 5-0 a volt az állás a 28. percben, Tom Skinner akkor cserélte le kapusát, Catrinoi helyére Rajmond állt be, viszont a sarat ő se bírta sokáig, Rajmond másfél perc után tudta meg, hogy milyen az észt támadás. A harmad végén 6-0 volt az állás. A harmadik harmadot a román válogatott jobban kezdte, köszönhető annak, hogy az észt válogatott többször is kisbüntetőt kapott, így emberhátrányban a védekezésre szorultak. A román válogatott első gólját Hozó Levente ütötte, amire volt válasz is.  Megjegyezném viszont azt is, hogy 18-49 volt a kapura lövések aránya is. Így alakult ki a végeredmény.

Románia – Észtország 1-7